Sėkmingas debiutas: „Karo nuotaka“ 2023 m. tapo bestseleriu – išleisti 5 tiražai

Sėkmingas debiutas: „Karo nuotaka“ 2023 m. tapo bestseleriu – išleisti 5 tiražai

Kyla „Kotrynos banga“ 

„Rašau ne dėl savęs, o dėl jos – užmirštos karalaitės iš mūsų šalies, tapusios Švedijos karaliene. Kotryna Jogailaitė verta, kad ji būtų ištraukta iš užmaršties šešėlio ir sugrąžinta į mūsų istorinę atmintį,“  – sako romano autorė Ilona Skujaitė.

Karalaitės likimas autorę sujaudino ir prikaustė beveik 5 metams – tiek laiko prireikė įsigilinti į šaltinius įvairiomis kalbomis ir sukurti romaną. Knyga apie Kotryną Jogailaitę rado kelią į skaitytojų širdis, beje, ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – svetur gyvenantys lietuviai kviečiasi autorę papasakoti apie savo istorinį romaną ir pagrindinę jos heroję. Pernai rudenį „Karo nuotaka“ pristatyta Švedijos ir Vokietijos lietuvių bendruomenėms, šiemet – Norvegijoje, planuojama ir daugiau susitikimų su skaitytojais.  



„Karo nuotakos“ pristatymas Švedijoje, Lietuvos ambasadoriaus rezidencijoje Stokholme. Rašytoją Iloną Skujaitę kalbina Aušra Visockė, gyvenanti Stokholme ir rengianti ekskursijas lietuvių kalba apie Kotryną Jogailaitę. 


 „Kotryna Jogailaitė verta, kad apie ją būtų rašomos knygos, kuriami eilėraščiai ir meilės dainos,  statomi spektakliai ir filmai, todėl džiugu, kad jos asmenybė sudomino ir daugiau kūrėjų. Režisierė Gitana Platakytė jau filmuoja dokumentinį filmą apie šią neeilinę moterį ir lyderę. Bendradarbiaujant su Valdovų rūmų muziejumi pavyko surengti tarptautinę istorikų konferenciją ir renginį, skirtą karališkoms Kotrynos vestuvėms Vilniuje. Su turizmo komunikacijos specialiste Gerda Butkuviene sudarėme ir pristatėme turistinį maršrutą abipus Baltijos „Kotrynos Jogailaitės pėdsakais“. Dizainerė ir vietokūros specialistė Julija Janus rengia keliaujančią parodą apie dvi karalienes bendraamžes – Kotryną Jogailaitę ir Barborą Radvilaitę. Taigi, panašu, kad kyla kūrybinė „Kotrynos banga“, nusirisianti ir iki kitos Baltijos jūros pusės,“ – neabejoja I. Skujaitė.

2023 m. pavasarį leidykla „Alma littera“ pristatys ir garsinę knygą „Karo nuotaka“.

Fotogalerijoje – akimirkos iš susitikimų su skaitytojais.



Knygos pristatymas 2023 m. Vilniaus knygų mųgėje.  
Manto Golubevo nuotr. 

„Skandinavijos dienos“ – susitikimas su skaitytojais Kaune.  
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos nuotr. 

Knygos pristatymas Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje. Mikos Savičiūtės nuotr. 


Susitikimas su skaitytojais Valdovų rūmų muziejuje. 
Vytauto Abramausko nuotr. 

Atgal į titulinį puslapį